"Tajemniczy ogród" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie

2011 11 16 koszalin1Uczniowie klasy III, IV oraz V pod opieką p. R. Kajzler i W. Zięby - Wilczyńskiej uczestniczyli 16 listopada 2011 r. w pełnym ciepła i humoru musicalu na podstawie książki F. H. Burnett pt. "Tajemniczy ogród".

Spektakl na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego odegrali aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

"Tajemniczy ogród" to niezwykła opowieść o sile przyjaźni między trojgiem dzieci: osieroconą Mary, kochającym przyrodę Dickiem oraz nieszczęśliwym i chorowitym Colinem.

Pewnego dnia do ogromnej posiadłości Archibalda Crevena przyjeżdża, początkowo kapryśna i zarozumiała bratanica tragicznie zmarłej żony Crevena, Mary.

Mary, choć początkowo nic tego nie zapowiada, wniesie do tego posępnego domu wiele radości, ciepła i miłości. A wszystko to dzięki odnalezieniu drzwi do tajemniczego ogrodu:

" (...) W milionach serc zamknięte są uczucia co w ogrodzie śpią,
w ogrodzie róż co jest gdzieś tuż, więc otwórz drzwi
i śmiało idź,obudź go, by zaczął żyć, zobaczysz
jak zmieni się świat, gdy wiosną zaśpiewa ptak".

Miłym zaskoczeniem dla publiczności była możliwość wejścia na scenę (oczywiście po spektaklu) i otrzymania autografu od odtwórców głównych ról, czyli Mary, Colina i Dicka. Kilkoro naszych uczniów i nauczycielki skorzystały z tej niecodziennej okazji.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyprawy i już nie mogą doczekać się następnego wyjazdu do teatru.

Tajemniczy ogród w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie Tajemniczy ogród w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie Tajemniczy ogród w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie

Kalendarz szkolny 2019/20

• 02.09.2019 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO