Wyniki konkursu

wynki_konkursu wynki_konkursu wynki_konkursu

Jak się zdrowo odżywiać? - to pytanie dręczy każdego, kto dba o swoje zdrowie. Zdrowa dieta to przede wszystkim dostarczanie organizmowi w odpowiednich ilościach odpowiednich składników odżywczych (białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy, składniki mineralne).

Przede wszystkim jest to dieta urozmaicona pod względem produktów spożywczych. Ważne jest nabycie odpowiednich nawyków, dzięki którym zdrowe żywienie wcale nie będzie trudne.

Pamiętajmy, że jeżeli od pierwszych lat dziecka zadbamy, by jego dieta była zróżnicowana, pełna warzyw i owoców, bogata w składniki odżywcze, zawierająca ograniczone ilości cukru i soli oraz odpowiednią dawkę ruchu, to możemy zminimalizować ryzyko pojawienia się w jego dorosłym życiu chorób wynikających z nieprawidłowego żywienia. „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Dzieci klas I-III oraz IV-VII przystąpiły do konkursu plastycznego pt: "Tak wyglądamy jak się odżywiamy"

W kategorii klas młodszych:

I miejsce zajął Paweł Pytlak,

II – Dominik Borowicz,

III – Aleksandra Cieślak i Oliwia Waszkinel.

W kategorii klas starszych:

I miejsce - Amelia Magalska,

II – Emilia Borowicz,

III – Wiktoria Wrzosek i Alan Kłobucki.
Wyróżnienia otrzymali: Krystian Herbatowicz, Maciej Malinowski, Natalia Wódka, Laura Wódka. Nagrodami w konkursie były owoce egzotyczne: ananasy, melony, granaty, a nawet kaki.

• 27.04.18 Gminny Konkurs Recytatorski
  • 27.04.18 Dzień obcojęzyczny