Jasełka.

jaselka jaselka jaselka

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję.

22 grudnia w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy III i IV wraz z przedstawicielkami starszych klas. Przygotowali oni przedstawienie jasełkowe przypominające wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i bohaterów bajek, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodała biała sceneria i pastorałki.

Przedstawienie było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas sposobnością do wejścia w czas Bożego Narodzenia oraz na długo zapiszą się w pamięci uczniów i tych którzy wybrali się do szkoły, by je obejrzeć.

Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.