Nasze zdjęcia

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

Bezpieczne ferie

ferie ferie ferie
Więcej zdjęć ...

Dnia 10.01.2018r. o godz. 10.00 w sali przedszkolnej odbyło się spotkanie z policjantem, w którym uczestniczyły dzieci 3 i 4-letnie, 5 i 6-letnie oraz klasa pierwsza, dotyczyło ono „Bezpiecznych ferii”. Pan policjant mówił na temat bezpiecznych zabaw na śniegu, jeżeli wystąpią opady. Uświadamiał dzieciom, że rzucanie się kulkami ze śniegu może być groźne, ponieważ ktoś może wpaść na pomysł, żeby w kulkę włożyć kamień, wówczas tak uformowany śnieg może zrobić krzywdę koledze lub koleżance. Mówił, także o bezpiecznych lodowiskach, z których można korzystać podczas ferii, a znajdują się onew Kamieniu Pomorskim i Dziwnowie.

Przypomniał również dzieciom               o noszeniu odblasków, które sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze szczególnie wtedy, gdy na dworze jest ciemno. Policjant podkreślił znaczenie tego, jak ważne jest to, aby dzieci umiały podać swoje imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania – dokładny adres, w razie gdyby się zgubiły lub gdyby się coś stało ich mamie albo tacie i potrzebne byłoby wezwanie pomocy czyli zadzwonienie pod któryś z numerów alarmowych. Pan z policji sprawdzał czy dzieci pamiętają numery alarmowe, pod które trzeba dzwonić w razie wypadku jaki numer jest na policję, straż pożarną i pogotowie. Ponadto uczulał dzieci, aby były ostrożne, gdy zostają same w domu, żeby nie otwierały obcym drzwi   i nie brały cukierków od nieznajomych, gdy są częstowane. Na zakończenie pan policjant życzył wszystkim dzieciom bezpiecznych i udanych ferii. Podczas spotkania dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, wizyta funkcjonariusza policji w szkole była ciekawa.

Kalendarz szkolny 2017/18

 • 15.11.18 Siłacze
 • 30.11.18 Andrzejki
 • 01.12.18 Światowy dzień walki z AIDS
 • 06.12.18 Mikołajki
 • 10.12.18 Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
 • 21.12.18 Jasełka, spotkanie opłatkowe
 • 21.01.19 Dzień Babci i Dziadka
 • 24.01.19 Spotkanie z rodzicami

Adres

Dyrektor

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości