Liga Matematyczna

W dniu 5 marca w naszej szkole rozpoczęła się I tura Ligii Matematycznej – rozgrywek między klasą VI i VII. Uczniowie odpowiadali na 70 pytań. Dwie grupy uczniów wybierało losowo pytania na które musieli odpowiedzieć. Uczeń, który wylosował pytanie na które nie potrafił odpowiedzieć wstrzymywał się od błędnej odpowiedzi wskzując „koło ratunkowe” czyli osobę, która prawidłowo wykonała zadanie.

Obie grupy miały przyporządkowane kolorowe fiurki, które były wrzucane na konto grupy, w razie odwołania się do pomocy otrzymywano figurkę innego koloru. Po przeliczeniu zebranych figurek okazało się że zwyciężyła klasaVI, ona również rzadziej korzystała z koła ratunkowego. Obie drużyny otrzymały słodką zachętkę, bo za cztery tygodnie odbędzie się II tura rozgrywek Ligii Matematycznej.

• 03.09.18 Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
  • 12.09.18 Spotkanie z rodzicami