BRD

BRD BRD BRD

W dniu 16 kwietnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się powiatowe eliminacje do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu powiatu kamieńskiego, łącznie 16 drużyn (9 zespołów w kategorii szkół podstawowych klasy 4-6 oraz 7 zespołów w kategorii szkół gimnazjalnych klasy 7 szkół podstawowych i klasy 2-3 szkół gimnazjalnych).

Każdy uczestnik turnieju musiał rozwiązać test wiedzy składający się z pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, wykazać  się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz po torze przeszkód, a na koniec zawodnicy wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim podliczyli wyniki na podstawie, których wyłonili zwycięzców.

Kategoria Szkół Podstawowych:

Wyniki drużynowe:

IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu - 99 pkt.

Wyniki indywidualne:

V miejsce - Krystian Herbatowicz, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu - 17 pkt.

Najlepsi zawodnicy oraz drużyny otrzymały z rąk pana Leszka Nowaka, Komendanta Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, pani Antoniny Kaweckiej, pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim oraz pani Alicji Tabor, pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim nagrody rzeczowe ufundowanej przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim, Urząd Miasta i Gminy w Dziwnowie, Urząd Miasta i Gminy w Golczewie, Urząd Miasta i Gminy w Kamieniu Pomorskim, Urząd Miasta i Gminy w Międzyzdrojach, Urząd Gminy w Świerznie, Urząd Miasta i Gminy w Wolinie.

• 27.04.18 Gminny Konkurs Recytatorski
  • 27.04.18 Dzień obcojęzyczny