Ślubowanie

slubowanie slubowanie slubowanie

16 października był dniem wyjątkowym w naszej szkole, bowiem dzieci z klasy pierwszej zostały pełnoprawnymi uczniami. Na uroczystość przybyli licznie goście –rodzice, najbliżsi. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć również pani Dyrektor, przedstawiciela Gminy Pani Sekretarz Emilii Szczeblewskiej, uczniów szkoły oraz wychowawców klas.

Uroczystość prowadziły uczennice z klasy VII i VIII: Emilia Borowicz, Karolina Malarczyk oraz Wiktoria Wrzosek. Zaś uczniowie z klasy II pod kierunkiem pani Wioletty Wilczyńskiej - Zięby przygotowały piosenki dotyczące zachowania jak i alfabetu.

Po części artystycznej na uczniów czekał „egzamin”. Aby przystąpić do grona społeczności szkolnej trzeba było wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami. Oj, wcale nie było łatwo:). Uczniowie pomyślnie przeszli wszystkie próby i udowodnili, że posiadają wiedzę, potrafią śpiewać i wspólnie się bawić.

Po pozytywnie zdanym „egzaminie” i złożeniu przysięgi ślubowania nastąpił ten długo wyczekiwany moment – pasowania. Każdy uczeń został przyjęty przez panią Dyrektor Jolantę Kreję do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, plecaki oraz upominki od Pani Sekretarz Emilii Szczeblewskiej i Rady Rodziców (z których były bardzo zadowolone). Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Był to dzień pełen emocji, wrażeń nie tylko dla samych dzieci, ale również dla ich rodzin i z całą pewnością na długo zapadną w pamięć.

Kalendarz szkolny 2018/19

• 07.05.2019 Konkurs Historyczny
  • 20.05.2019 Gminny Bieg przełajowy
  • 24.05.2019 Dzień Rodziny-przedszkole