jaselka jaselka jaselka

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję oraz jak corocznie były wystawiane w naszej szkole. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisały się w pamięci uczniów.

Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa, odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci, aniołów oraz diabłów przeplatane były kolędami, pastorałkami i tańcami w wykonaniu uczniów z klasy I i II a także przedszkolaków. Śpiew kolęd sprawił, że wszyscy poczuli klimat magicznych świąt.

Po występie - nagrodzonym gromkimi brawami - dyrektor szkoły Jolanta Kreja oraz pan wójt Radosław Drozdowicz podziękowali wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek i złożyli życzenia z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia. Dzieci od Wójta Gminy Świerzno Radosława Drozdowicza i Przewodniczącego Rady Gminy Sebastiana Ligenzy otrzymały słodycze.

Następnie odbyło się wspólne kolędowanie a po którym wszyscy udali się na szkolną wigilię.

Kalendarz szkolny 2019/20

• 02.09.2019 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO