Zajęcia z pierwszej pomocy w klasach II-III

pierwsza_pomoc pierwsza_pomoc pierwsza_pomoc
Więcej zdjęć ... 22 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gostyniu w klasach II - III odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła Pani Renata Kwiecień.

Opowiedziała uczniom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wskazówek pani Renaty dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Jak prawidłowo wzywać pomoc, czy układać osobę nieprzytomną do pozycji bocznej. Bardzo ważnym elementem nauki były wdechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej. Przypominamy 30 ucisków klatki piersiowej, 2 wdechy.

Przypomnieliśmy wspólnie podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Następnie uczniowie w sposób praktyczny ćwiczyli układanie kolegi do bezpiecznej pozycji bocznej, wzywać telefonicznie pomoc. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantomy”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a Pani Renata sprawiła, że każdy uczeń chętnie brał udział w zajęciach.

Kalendarz szkolny 2019/20

• 02-09.12.2019 Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
  • 06.12.2019 Mikołajki. Bieg mikołajkowy
  • 20.12.2019 Jasełka. Spotkanie opłatkowe
  • 20.12.2019 Wystawianie zagrożeń.
  • 16.01.2020 Wystawianie ocen
  • 21.01.2020 Rada klasyfikacyjna