Procedura kontaktów z rodzicami

PROCEDURA KONTAKTÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Jana Brzechwy w GOSTYNIU

1. Niniejsza procedura jest opisem postępowania nauczycieli i rodziców w celu ułatwienia wzajemnych kontaktów oraz nadania im programowej działalności wychowawczej szkoły.
  2. Kontakty rodziców z nauczycielami odbywają się wg harmonogramu przedstawionego na początku września i uzgodnionego:
  • z Radą Rodziców, dotyczy spotkań otwartych z nauczycielami,
  • z wychowawcami klas, dotyczy spotkań, tj. zebrań, , itp.
  • uroczystości klasowych.
  1. Rodzice uczniów szkoły mają możliwość kontaktu dodatkowego z nauczycielem w przypadkach uzasadnionych losowo, jednak po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z nauczycielem terminu spotkania.
  2. Miejscem spotkania nauczycieli i rodziców jest na terenie szkoły gabinet pedagoga szkolnego oraz klasopracownie szkolne. Poza tymi miejscami informacji nie udziela się.
  3. Nie udziela się telefonicznych informacji o uczniach.
  4. Rodzice zobowiązani są do zawiadomienia wychowawcy o fakcie nieobecności ucznia w szkole przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych ( telefonicznie lub osobiście).
  5. Nauczyciel zwalnia ucznia z zajęć dydaktycznych tylko na pisemną prośbę rodziców.
  6. W sytuacjach uzasadnionych wychowawczo, szkoła wzywa rodziców poza uzgodnionymi terminami.
  7. Wszystkie uwagi i wnioski dotyczące pracy szkoły rodzice kierują kolejno do:
  • Wychowawcy klasy,
  • Pedagoga szkolnego,
  • Dyrektora,
  • Organu nadzorującego szkołę.
  1. Rodzice wspólnie z nauczycielami w trosce o poziom kontaktów i współpracy przestrzegają zasad przyjętej procedury.

Procedurę wprowadzono na mocy decyzji Rady Pedagogicznej z dnia 13 września 2011r. na podstawie wspólnego wniosku Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej.

Kalendarz szkolny 2019/20

• 02.09.2019 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO