Warsztaty w Centrum Słowian i Wikingów

Z wodą za pan brat

Turniej_WOPR  Turniej_WOPR  Turniej_WOPR

Dnia 09.06.2017 roku odbył się w Kamieniu Pomorskim VIII TURNIEJ „Z WODĄ ZA PAN BRAT” zorganizowany przez WOPR w Kamieniu Pomorskim przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Gostyniu.

Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części uczniowie odpowiadali pisemnie na 35 pytań związanych z bezpieczeństwem nad wodą i historią WOPR-u w Kamieniu Pomorskim. Część praktyczna dotyczyła udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi z udzielania pierwszej pomocy. Zajęliśmy pierwsze miejsce pozostawiając w tyle pozostałe szkoły.

Po rywalizacji był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju. Następnie zaproszono uczniów na krótki rejs patrolowy po zatoce łodzią ratowniczą typu RIB. W końcowej części imprezy uczniowie zwiedzali bazę WOPR-u i zacumowane jednostki pływające

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Wrzosek, Laura Wódka, Mikołaj Magneski.

Militarna przygoda

Karta rowerowa

W poniedziałek 5 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gostyniu odbył się egzamin na kartę rowerową. Celem egzaminu było szerzenie wiedzy i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań w ruchu drogowym i popularyzowanie roweru, jako środka rekreacji i sportu.

W pierwszej kolejności uczniowie wypełniali test składający się z 17 pytań. Sprawdzana była ich wiedza dotycząca pojazdów i kodeksu drogowego, a także znajomość orientacji na ulicach, w tym na rondach, skrzyżowaniach. Druga część  odbyła się w plenerze,  gdzie uczestnicy musieli pokonać kilka przeszkód. Serdecznie dziękujemy za pomoc  Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Kalendarz szkolny 2016/17

• 3.06.2017 - Festyn Rodzinny
  • 6.06.2017 - Dzień Patrona