Klasa IV

nr lekcji PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
1. matematyka religia język polski matematyka religia
2. języka angielski wych. fizyczne język polski język polski
język angielski
3. polski muzyka wych. fizyczne język angielski wych. fizyczne
4. g.wych. matematyka świetlica matematyka przyroda
5 wych. fizyczne polski historia świetlica świetlica 

6.

zaj. techniczne

zaj. komp.

 przyroda

 przyroda

7.

plastyka

 

 

Klasa III

nr lekcji PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
1. język angielski edukacja matematyczna język angielski zaj. komputerowe edukacja matematyczna
2. wych. fizyczne edukacja społeczna wych. fizyczne edukacja muzyczna religia
3. edukacja komunikacyjna edukacja przyrodnicza edukacja matematyczna ZDW edukacja matematyczna
4. ZDW z matematyki religia świetlica wych. fizyczne edukacja techniczna
5. edukacja polonistyczna edukacja polonistyczna edukacja polonistyczna
edukacja polonistyczna edukacja polonistyczna
6.

 


edukacja polonistyczna
7.          

Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gostyniu w roku szkolnym  2016/2017

Na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz. U. 2015 Nr 0 poz. 2156) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. 2002 Nr 46, poz. 432 z późniejszymi zmianami). 

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

14 pażdziernika 2016 r. 

31 października 2016 r.

5 stycznia 2017 r. 

2 maja 2017 r. 

16 czerwca 2017 r.

LEKTURY KLASA IV - VII

SPIS LEKTUR NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Klasa IV

Lektura obowiązkowa

Jan Brzechwa Akademia pana Kleksa

Clive Staples Lewis Lew, Czarownica i stara szafa

René Goscinny i Jean-Jacques Sempé Mikołajek i inne chłopaki (wybrane opowiadania)

Janusz Christa Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały

Adam Mickiewicz Powrót taty, Pani Twardowska, Pan Tadeusz (opis wschodu słońca)

Józef Wybicki Mazurek Dąbrowskiego

Cecylia Niewiadomska Piast

Charles Perrault Kopciuszek

Aleksander Puszkin Bajka o rybaku i rybce

Wiersze: Władysława Bełzy, Jana Brzechwy, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Jana Twardowskiego, Joanny Kulmowej

Lektura uzupełniająca

Roald Dahl Charlie i fabryka czekolady (całość)

Carlo Collodi Pinokio (całość)

Francesca Simon Tylko nie gotujcie Kopciuszka (fragment)

Ian Whybrow Księga straszliwej niegrzeczności (fragment)

Anna Czerwińska-Rydel Tajemnica Matyldy (fragment)

Liliana Bardijewska Dom ośmiu tajemnic (fragment)

Melania Kapelusz Koty, czyli historie z pewnego podwórka (fragment)

Dorota Terakowska Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie (fragment)

Ewa Chotomska Pamiętnik Felka Parerasa (fragment)

Krystyna Boglar Klementyna lubi kolor czerwony (fragment)

Antonia Michaelis U nas w Ammerlo (fragment)

Ida Pierelotkin Ala Betka (fragment)

Grzegorz Kasdepke Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko (fragment)

Barbara Gawryluk Dżok. Legenda o psiej wierności (fragment)

Ewa Nowak Pajączek na rowerze (fragment)

Hans Christian Andersen Księżniczka na ziarnku grochu (całość)

Peter Holeinone Trzy świnki (całość)

Ewa Szelburg-Zarembina Baśń o kocie w butach (całość)

Nikola Kucharska Legenda o toruńskich piernikach (całość)

Hanna Zdzitowiecka Bursztynowa korona (całość)

Wiersze: Danuty Wawiłow, Joanny Papuzińskiej, Czesława Janczarskiego, Józefa Ratajczaka, Igora Sikiryckiego, Jerzego Ficowskiego, Władysława Broniewskiego, Jarosława Mikołajewskiego, Anny Kamieńskiej, Agnieszki Frączek, Marcina Brykczyńskiego, Stanisława Grochowiaka, Zbigniewa Rossy 

Klasa V

Lektura obowiązkowa

Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród

Astrid Lindgren Bracia Lwie Serce

Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza

Ferenc Molnár Chłopcy z Placu Broni

Wybrane mity greckie (o powstaniu świata, o Heliosie i Faetonie, o Posejdonie, o Syzyfie, o Prometeuszu, o Odysie, o Dedalu i Ikarze)

Wybór poezji: utwory poetyckie Danuty Wawiłow, Czesława Janczarskiego, Joanny Kulmowej, Józefa Ratajczaka, Anny Kamieńskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima, Ewy Lipskiej, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Adama Mickiewicza

Klasa VI

Lektura obowiązkowa

Irena Jurgielewiczowa Ten obcy

John Ronald Reuel Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem

Kornel Makuszyński Szatan z siódmej klasy

Bolesław Prus Katarynka

Stanisław Lem Bajki robotów (wybrany utwór)

Wybrane bajki (np. Ignacego Krasickiego Mysz i kot, Czapla, ryby i rak, Wilczki, Lew pokorny, Kruk i lis, Adama Mickiewicza Lis i kozioł, Przyjaciele)

Wybór poezji: utwory poetyckie Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Leopolda Staffa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza

Klasa VII

Lektura obowiązkowa

Charles Dickens Opowieść wigilijna

Aleksander Fredro Zemsta

Jan Kochanowski [Czego chcesz od nas, Panie…], Pieśń XIV; Tren I, Tren V, Tren VII, Tren VIII

Ignacy Krasicki Żona modna

Adam Mickiewicz Świtezianka, Dziady cz. II, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Stepy akermańskie

Henryk Sienkiewicz Quo vadis, Latarnik

Stefan Żeromski Syzyfowe prace

Wiersze: Stanisława Barańczaka, Cypriana Kamila Norwida, Bolesława Leśmiana, Wisławy Szymborskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Jana Sztaudyngera, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza

Lektura uzupełniająca

Molier Skąpiec

Sławomir Mrożek Lew

N. H. Kleinbaum Stowarzyszenie umarłych poetów (fragment)

Jan Paweł II Pamięć i tożsamość (fragment)

Bolesław Prus Faraon (fragment)

Stanisław Lem Jak ocalał świat, Wierny robot (fragment)

Tomasz Trojanowski Stroiciel (fragment)

Eoin Colfer Artemis Fowl (fragment)

Olga Tokarczuk Prawiek i inne czasy (fragment)

Homer Odyseja (fragment)

Barbara Kosmowska Buba (fragment)

Ewa Nowak Yellow Bahama w prążki (fragment)

Katarzyna Ryrych Król (fragment)

Roger Lancelyn Green O królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu (fragment)

Adam Mickiewicz Lilije

Terry Pratchett Kosiarz (fragment)

Piotr Bednarczyk, Maciej Kur Lil i Put

Andrzej Sapkowski Wiedźmin (fragment)

Andrzej Pilipiuk Samolot do dalekiego kraju (fragment)

Dorota Terakowska Samotność bogów (fragment)

Zajęcia pozalekcyjne 2016/2017

RODZAJ REALIZOWANYCH ZAJĘĆ DZIEŃ/GODZINA NAUCZYCIEL
Gimnastyka korekcyjna dla kl. III

środa

11.35-12.20

mgr Jarosław Dudziński
Edukacja komunikacyjna dla kl. III

poniedziałek

10.35-11.20

mgr Jarosław Dudziński
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla kl. III

poniedziałek

10.35-11.20

mgr Elżbieta Polowczyk (w zastępstwie Grażyna Kondarek)
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla kl. II

poniedziałek

12.30-13.15

mgr Wioletta Zięba-Wilczyńska
Kółko artystyczne

wtorek

13.00-14.05

mgr Ewa Zimecka
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego dla kl. IV

środa

12.30-13.15

mgr Renata Kajzler
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego dla kl. V i VI (na zmianę co 2 tyg.)

środa

13.20-14.05

mgr Renata Kajzler
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla kl. III

środa

13.20-14.05

mgr Ewa Zimecka
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla kl. V i VI

czwartek

11.35-12.20

13.20-14.05

mgr Elżbieta Polowczyk (w zastępstwie Grażyna Kondarek)
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla kl. III

czwartek

9.40-10.25

mgr Jolanta Kreja
Zajęcia rozwijające "Chcę wiedzieć więcej"

czwartek

12.30-13.15

mgr Wioletta Zięba-Wilczyńska

Więcej artykułów…

Strona 2 z 2

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Kalendarz szkolny 2016/17

  • 3.06.2017 - Festyn Rodzinny
  • 6.06.2017 - Dzień Patrona 
  • 22.06.2017 - Zakończenie roku szkolnego (dzieci przedszkolne)
  • 23.06.2017 - Zakończenie roku szkolnego (kl. II-VI)

Adres

Dyrektor

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości